Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
czwartek, 17 styczeń 2019                                                
 
   ›  Męskie zabawki
   ›  Miasta świata
   ›  Męska rzecz
   ›  Rozerwij się!
   ›  Kartka z kalendarza
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plMęski ŚwiatRozerwij się!
dd @ 2011-06-08 › 09:23:32Źródło: Sagio.pl
 Więzienie za kradzież filmów z Sagio.pl

To będzie jeden z najgłośniejszych procesów dotyczących ściągania i udostępniania plików w Polsce!

W zeszłym tygodniu serwis Sagio.pl zawiadomił prokuraturę o popełnianiu przestępstwa przez co najmniej 5 użytkowników Chomikuj.pl.

Zarzuty w tej sprawie pomogła sformułować specjalna jednostka Policji i dotyczą one kradzieży 141 utworów pochodzących z Sagio.pl oraz ich udostępniania w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Na tym tle powstało wiele wątpliwości, zwłaszcza w kwestii ściągania utworów. Serwis Sagio.pl nie daje możliwości ściągania filmów, a legalnie oglądać może je tylko on-line po wniesieniu opłaty, dodatkowo Sagio.pl jest jedynym właścicielem wszelkich praw autorskich do utworów. To zdecydowało o zasadności zarzutów dotyczących kradzieży.

Osoby, które ściągały utwory z serwerów Sagio.pl lub w inny sposób weszło nielegalnie w ich posiadanie odpowie za kradzież utworów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W takim procesie mogą paść wyroki więzienia bez warunkowego zawieszenia ich wykonania – będą to najprawdopodobniej pierwsze takie przypadki w kraju.

Właściciele Sagio.pl nie poprzestaną na sprawie karnej. Po ustaleniu wszystkich danych dotyczących m.in. ilości osób, którym udostępniono pliki w serwisie Chomikuj.pl i poza nim sformułowane zostaną zarzuty o zapłatę odszkodowań z powództwa cywilnego.

Co najmniej w dwóch przypadkach wiadomo, że osoby ściągające utwory z serwerów Sagio.pl były także użytkownikami tego serwisu (zarejestrowali się i wykupili dostęp). W tych przypadkach złamali oni regulamin serwisu i do roszczeń odszkodowawczych dojdą te o zapłatę kary umownej w wysokości 60 000,00 złotych netto!

Sagio.pl
bidaCytuj: bida2011-08-07 › 08:42:37
sie nie powinno chyba o tym tiu piasc

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design