Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
wtorek, 11 grudzień 2018                                                
 
   ›  Consigliere
   ›  Rozwój osobisty
   ›  Kreowanie wizerunku
   ›  E- Biznes
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plSkazany na SukcesE- Biznes
dd @ 2011-08-05 › 11:22:00Źródło: Sagio.pl
 Postanowienie prokuratury: Sagio vs. użytkownicy Chomikuj

Kolejna odsłona walki Sagio.pl z użytkownikami Chomikuj.pl, którzy w nielegalny sposób weszli w posiadanie filmów z tego serwisu i rozpowszechniali je w Internecie.

W zeszłym tygodniu prokuratura wydała postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie
z art. 116 ust.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sprawa dotyczy wielokrotnego udostępniania filmów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych przez co najmniej 6 użytkowników Chomikuj.pl, z ustaleń prokuratury wynika, że liczba ta może być większa.

W przedmiotowej sprawie najbardziej prawdopodobne jest zasądzenie od każdego udostępniającego na rzecz Sagio.pl 3 krotności wartości rynkowej każdego filmu za każde udokumentowane pobranie z Chomikuj.pl.

Biorąc pod uwagę wartość udostępnianych filmów mówimy o setkach tysięcy złotych.

Właściciele Sagio.pl potwierdzili, że dysponują dowodami dostarczonymi przez Chomikuj.pl na kilkunastu krotne udostępnienie filmów tylko przez jednego z użytkowników tego serwisu.

W całej sprawie istotnej jest jeszcze wykazanie, że udostępniający i pobierający nie pozostawali w bliskim stosunku rodzinnym lub towarzyskim, co zwalniało by ich od odpowiedzialności.

„Sami założyliśmy konta na Chomikuj.pl i bez większych przeszkód uzyskaliśmy dostęp do naszych filmów” – mówi Paweł Proskurnicki z-ca redaktora naczelnego Sagio.pl.

soberCytuj: sober2011-08-08 › 15:27:27
Skąd u tych zachłannych pierdzieli bierze się to debilne przekonanie, że za każdym razem, kiedy ktoś ściągnął dany film, to na pewno by go kupił za horrendalną cenę, gdyby był nie mógł go ściągnąć?

maciejCytuj: maciej2011-08-05 › 23:55:01
Czarnooki redaktor z Kibucu przy ul Woronicza praawdęę ci powie. Szczególnie gdy ma ufarbowane włosy kilogram tapety. Lub też czarnooki redaktor z siwą farbą na włosach I pod zmienionym nazwiskiem

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design