Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
wtorek, 11 grudzień 2018                                                
 
   ›  Męskie zabawki
   ›  Miasta świata
   ›  Męska rzecz
   ›  Rozerwij się!
   ›  Kartka z kalendarza
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plMęski ŚwiatRozerwij się!
dd @ 2013-12-20 › 17:01:08Źródło: dd
 Zimowe zmagania z usterkami

Jak zadbać o samochód zanim spadnie śnieg?


Zima to najtrudniejszy okres dla kierowców. Zmagają się z zasypanymi drogami, mrozem, oblodzonymi drogami i często także z awariami samochodów. Zawieść może wiele części lub podzespołów. Jednym z najczęściej psujących się elementów jest cewka zapłonowa. Dzieje się tak dlatego, że cewka jest bardzo wrażliwa na zawilgocenie.

Głównym zadaniem cewki zapłonowej jest przemiana prądu niskiego napięcia na prąd wysokiego napięcia. Jest to niezbędne, aby świece zapłonowe wytworzyły iskrę, która wywoła zapłon mieszanki w cylindrze. Jeśli auto wykazuje jakiekolwiek problemy z cewką, to mogą one spowodować albo nieprawidłową pracę silników, albo uniemożliwić uruchomienie silnika.Ryzyko awarii cewki zapłonowej jest o ponad 200% wyższe zimą niż latem! Właśnie z powodu chłodnej i wilgotnej pory roku. Nie mamy jednak wpływu na pogodę, dlatego o cewkę zapłonową, która jest podstawowym elementem układu zapłonowego należy zadbać zanim zima rozpocznie się na dobre.

„Przede wszystkim należy wybrać sprawdzonego producenta. Cewki firmy Janmor to najwyższej klasy produkty, które są szczegółowo przez nas kwalifikowane. Dzięki temu na cewki pojedyncze i zespolone udzielamy nawet 5 lat gwarancji“– mówi Tomasz Chromiński, przedstawiciel producenta Janmor.

Drugim ważnym elementem jest wybór sprawdzonego warsztatu samochodowego. Wizyta u profesjonalisty to pewność, że mechanik fachowym okiem sprawdzi i oceni stan elementów zapłonowych, dzięki czemu będą one działać bez zarzutu.Niestety, kiedy zima zaatakuje i dojdzie już do zalania bądź zawilgocenia cewki zapłonowej i nie będziemy mogli jej osuszyć, nasze auto będzie potrzebowało wymiany tego elementu układu. Wymiana będzie konieczna, ponieważ cewki zapłonowe są w większości wypadków częściami nierozbieralnymi.

Dlatego warto zabezpieczyć się zanim dojdzie do awarii i skorzystać z dobrego producenta i warsztatu diagnostycznego!


~elektrykCytuj: ~elektryk2014-01-03 › 15:50:07
Ciekawy artykuł dla "nieznajacych się".... Przynajmniej będą wiedzieć co to "ta cefka... " Btw. sam wstawiam klientom Janmory... dobre, niedrogie i....polskie ;)

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design