Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
wtorek, 11 grudzień 2018                                                
 
   ›  Consigliere
   ›  Rozwój osobisty
   ›  Kreowanie wizerunku
   ›  E- Biznes
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plSkazany na SukcesConsigliere
dd @ 2016-03-30 › 10:24:08Źródło: dd
 Kredyty na start i inwestycje, czyli jak rozwinąć biznes

Własna firma to dla wielu osób możliwość spełniania swoich marzeń. Problem w tym, że rozpoczęcie działalności najczęściej wiąże się z koniecznością posiadania sporego kapitału. Maszyny, urządzenia oraz elementy wyposażenia sporo kosztują. I potem pojawiają się kolejne potrzeby, dzięki którym można doprowadzić do potężnego rozbudowania firmy. Z pomocą więc przychodzą banki oferujące kredyty firmowe.

Bez względu na to, w jakiej branży działa firma, kredyty pomogą rozwinąć biznes. Pierwszy z nich możesz zaciągnąć już na samym początku prowadzenia działalności. Po jego spłacie możesz ubiegać się np. o kredyt inwestycyjny, dzięki któremu przedsiębiorstwo nabierze na sile. Zostanie rozbudowane, przyczyniając się do sukcesu biznesowego.

Krok 1. Kredyty na start

Chcąc rozpocząć działalność gospodarczą, pozyskując środki na zakup niezbędnego wyposażenia, można ubiegać się o kredyt na start. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niewiele banków daje dostęp do tego typu produktów finansowych. Powód jest przede wszystkim jeden: duże ryzyko niewypłacalności związane z brakiem historii na rynku. Bank nie ma pewności, że firma będzie dobrze prosperować, a zapewnienia przedsiębiorcy nie wystarczą.

Niemniej jednak na rynku działa kilka banków, dla których ważna jest każda firma. Kredyty przez nie oferowane dedykowane są więc nowo powstałym przedsiębiorstwom - także istniejącym zaledwie kilka dni.

Na jaką pomoc można liczyć? Tutaj wszystko zależy od konkretnej oferty banku. Różne są bowiem maksymalne kwoty kredytów. Jedni proponują kwoty nieprzekraczające 10-15 tysięcy złotych. Są jednak banki oferujące maksymalne kwoty do 350 tysięcy złotych.

Należy jednak mieć świadomość, że kredyty przekraczające 10 tysięcy złotych najczęściej wiążą się z koniecznością posiadania zabezpieczenia. Zwykle jest to hipoteka nałożona na nieruchomość.

Krok 2. Kredyty na rozwój

Nawet jeśli firma prężnie działa, prędzej czy później będzie dążyła do intensywniejszego rozwoju. Jeśli bowiem zatrzyma się w miejscu, możesz stracić dotychczasową pozycję. By temu zapobiec, warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego. Tego typu produkt bankowy dedykowany jest firmom istniejącym na rynku już dłuższy czas, mającym ugruntowaną pozycję.

Kredyt bankowy można przeznaczyć na konkretną inwestycję, np. zakup urządzeń i maszyn, rozbudowę obiektu, uruchomienie nowej linii produkcyjnej, itp.

Jakich kwot można się spodziewać w ramach kredytu? Tutaj oferta banków jest bardzo zróżnicowana. Wysokość kwot waha się między 300 tysięcy złotych, a może dochodzić nawet do kilku milionów złotych. Warto jednak mieć świadomość, że to, ile przedsiębiorca uzyska środków zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej.

By sfinansować bieżącą działalność...

W trakcie prowadzenia firmy, niekiedy zachodzi konieczność uzyskania dodatkowych środków na sfinansowanie bieżącej działalności. W tym przypadku doskonale sprawdzi się albo kredyt obrotowy, albo linia kredytowa na rachunku bankowym.
Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design