Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
czwartek, 17 styczeń 2019                                                
 
   ›  Consigliere
   ›  Rozwój osobisty
   ›  Kreowanie wizerunku
   ›  E- Biznes
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plSkazany na SukcesConsigliere
dd @ 2016-03-31 › 17:23:20Źródło: dd
 Szukając równowagi

Wszystko czego się podejmujesz, rób na 100%. Gdy jesteś w pracy, dawaj z siebie wszystko, wykonuj swoje obowiązki najlepiej jak potrafisz. Gdy spędzasz czas z bliskimi, bądź tylko dla nich, naucz się czerpać radość i satysfakcję wszędzie tam gdzie jesteś. Dbaj o prywatne relacje równie mocno, jak starasz się o sukces w firmie. Według Roberta Zagożdżona, autora książki „Bogiem a prawdą” biznes nie oznacza rezygnacji z osiągnięcia szczęścia i sukcesu w innych aspektach życia. Ogromne znaczenie ma bowiem równowaga. Należy szukać jej w relacjach z otaczającym światem, ale i w dzieleniu czasu na pracę i odpoczynek. Tego jednak trzeba się nauczyć.

Jak?

Robert Zagożdżon ma na to dobrą receptę. Kiedy siedzisz w autobusie w drodze do czy z pracy, korzystaj z tych chwil wytchnienia, przeznacz ten czas na spokojne przemyślenia i analizy. Tego gdzie jesteś, czego oczekujesz, czy robisz wszystko, by znaleźć szczęście i osiągać swoje maksima zawodowo i prywatnie. Wykorzystaj ten czas produktywnie. Podobnie postępuj, kiedy tkwisz w samochodzie stojąc na czerwonym świetle. W tych krótkich momentach jesteś w stanie choć częściowo się zregenerować. Przecież praca nad zrównoważonym rozwojem nie jest łatwa. W swojej książce autor pisze, że „Esencją natury ludzkiej jest właśnie rozwój. Wytworzyliśmy sztuczną kulturę, której celem jest zaspokojenie potrzeby poczucia bezpieczeństwa i dążenie do luksusu. Wybieramy wygodę zamiast drogi pasji i spełnienia. Zapominamy o cenie, jaką płacimy.

Odrzucamy mądrość na rzecz wiedzy, wymieniamy głębokie uczucia na płytkie emocje. W ten sposób roztrwaniamy prawdziwe bogactwo, otoczeni gadżetami i świecidełkami” – pisze w książce Robert Zagożdżon. Brakuje równowagi, która jest niezbędna w redukowaniu codziennego stresu.

By złagodzić frustrację, która jest naturalnym efektem ubocznym agresywnego biznesu, którym otaczamy się na co dzień i kurczącym się czasem dla siebie, tym bardziej trzeba postawić na działanie w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Warto więc inwestować w rozwijanie własnych pasji, szukanie inspiracji i osiąganie osobistych życiowych szczytów. Wtedy osiągniemy równowagę w połączonych sferach duchowej i biznesowej. A wypracowane idealne proporcje zaowocują życiową harmonią.

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design