Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
czwartek, 17 styczeń 2019                                                
 
   ›  Consigliere
   ›  Rozwój osobisty
   ›  Kreowanie wizerunku
   ›  E- Biznes
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plSkazany na SukcesConsigliere
dd @ 2016-04-01 › 13:14:57Źródło: dd
 Mieszkanie dla Młodych 2016 – dopłaty się skończyły

Program Mieszkanie dla Młodych cieszy się dużym powodzeniem. W ostatnim czasie przystąpiło do niego jeszcze więcej osób, ponieważ pozwolił on na uzyskanie dofinansowania także na mieszkania z drugiej ręki. Niestety, Bank Gospodarstwa Krajowego 16 marca 2016 roku poinformował, że nie będzie przyjmował już wniosków na ten rok ze względu na wyczerpanie się limitu pieniędzy na dopłaty.

MdM 2016

Zaledwie po trzech i pół miesiącach programu osoby, które chciały skorzystać z dofinansowania Mieszkanie dla Młodych, nie będą już w stanie go otrzymać – limit na 2016 rok się wyczerpał. Rząd przekazał na ten cel 730 milionów złotych. Tak szybkie wyczerpanie się pieniędzy to nie tylko kwestia dołączenia do programu mieszkań z rynku wtórnego, ale również zasad jego rozliczania. Rok zaczął się już z ponad połową środków mniej, ponieważ dopłaty za MdM rozliczane są zgodnie z harmonogramem płatności i nie są powiązane z samą datą złożenia wniosku.

Zbyt wielu chętnych na program MdM

Gdy program zaczynał swoją działalność, wykorzystano zaledwie 34.5% dostępnych środków, w drugim roku 72,8%, natomiast w trzecim, czyli w 2016, pieniądze skończyły się już w połowie marca. Mimo wyczerpania się puli klienci mogą wnioskować o dofinansowanie na kolejne lata, dlatego też eksperci wskazują, że w przyszłym roku sytuacja będzie wyglądała podobnie jak obecnie, czyli środków zabraknie bardzo szybko.

Program Mieszkanie dla Młodych ma działać aż do 2018 roku, a potem ma zostać zakończony. Jeżeli również chcesz skorzystać z dopłaty, nie warto zwlekać. Najlepiej pod tym względem mają się te osoby, które chcą zakupić nowe mieszkania od dewelopera w Warszawie i w innych polskich miastach, ponieważ w tym przypadku można odroczyć spłatę. Nie jest to z kolei takie łatwe w sytuacji, gdy kupuje się mieszkanie z rynku wtórnego – rzadko który sprzedający będzie chętny do tego, aby zaczekać przez niemalże rok na uzyskanie zapłaty. Zatem jeżeli chcesz otrzymać atrakcyjną dopłatę, która będzie traktowana jako wpłata własna do twojego kredytu mieszkaniowego, nie czekaj już dłużej i zainteresuj się programem!
Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design