Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
czwartek, 17 styczeń 2019                                                
 
   ›  Męskie zabawki
   ›  Miasta świata
   ›  Męska rzecz
   ›  Rozerwij się!
   ›  Kartka z kalendarza
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plMęski ŚwiatMęska rzecz
dd @ 2016-06-01 › 12:32:59Źródło: dd
 Hoka One One, producent nowatorskich butów biegowych, wchodzi do sieci Sklep Biegowy.
Gdy pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja, iż Hoka One One, producent innowacyjnych, maksymalistycznych butów biegowych, wchodzi do Polski, wielu fanów zacierało ręce. Wraz z nadejściem wiosny i startem nowego sezonu biegowego, będę mieli oni okazję kupić wymarzone buty w wybranych sklepach specjalistycznych. Pierwszym, oficjalnie potwierdzonym, jest sieć Sklep Biegowy, w której pojawią się trailowe modele Challenger ATR, Speedgoat oraz Mafate Speed.Brand Hoka One One powstał we Francji w 2010 roku, gdy Nicolas Mermoud, francuski zawodnik specjalizujący się w adventure racing, zaproponował słynnemu amerykańskiemu ultramaratończykowi, Karlowi Meltzerowi, by przetestował model skonstruowany wg projektu Mermouda. Ten, początkowo sceptycznie nastawiony do biegania w butach z przerośniętą podeszwą, szybko się do nich przekonał. W butach Hoki Meltzer osiągał świetne wyniki, dzięki czemu zaczęli o nią pytać również inni czołowi biegacze długodystansowi. Marka w krótkim czasie stała się niezwykle popularna, co zaowocowało jej przejęciem w październiku 2012 przez koncern Deckers Outdoor Corporation - właściciel m.in. lidera w segmencie sandałów turystycznych - Tevy.Na czym polega niekonwencjonalność butów Hoki One One? Wyróżniają się one grubą i szeroką podeszwą, w której warstwa amortyzującej pianki jest 2,5-raza grubsza niż w typowych butach biegowych. Jednocześnie stopa osadzona jest na tyle nisko, iż wysokość podeszwy nie ma negatywnego wpływu na stabilizację podczas biegu. Geometria buta i łódkowaty kształt podeszwy zapewniają dobre przetoczenie stopy i wymuszają lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie, przez co biegacz unika kontuzji spowodowanych niewłaściwą techniką biegu.

Gdzie konkretnie będzie można nabyć buty Hoki? Pierwszym, oficjalnie potwierdzonym sprzedawcą jest sieć Sklep Biegowy z punktami stacjonarnymi w Bielsku - Białej, Gdańsku, Krakowie, Toruniu i Warszawie. Zamówienia będzie można również realizować poprzez należący do sieci sklep internetowy( sklepbiegowy.com). Pierwsze modele pojawia się w sprzedaży w ciągu kilku dni.Sieć postawiła na zamówienie 3 popularnych modeli trailowych - Challenger ATR 2, Speedgoat oraz Mafate Speed, każdy dostępny w jednym kolorze i wyłącznie w wydaniu męskim. Dlaczego akurat te modele? „Wybór nie jest przypadkowy. Skoncentrowaliśmy się na biegaczu, który chce zmierzyć się z dystansem ultra. To często kilkanaście godzin biegu w trudnym terenie. Dlatego tak ważny jest komfort i bezpieczeństwo, który zapewniają buty Hoka” - mówi Wojciech Jeger, Brand Manager Sklepu Biegowego.

Duże zainteresowanie marką w Polsce - nie tylko wśród doświadczonych biegaczy - pozwala jednak przypuszczać, iż w Polsce szybko pojawią się kolejne modele, w tym również damskie, i nie tylko dla fanów trailu. Sporą popularnością Hoka cieszy się również wśród sympatyków biegania po betonie, również w warunkach miejskich.

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design