Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
czwartek, 17 styczeń 2019                                                
 
   ›  Męski sport
   ›  Wyzwania
   ›  Trener 4 men
   ›  Fitness
   ›  Dieta i odżywianie
   ›  Tata z klasą
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plZdrowie i SportFitness
Artur Wieczorek @ 2016-06-29 › 13:33:48Źródło: dd
 Hoka po raz pierwszy!

Niedawno miałem okazję przetestować nowe burty do biegania Hoka One One. Podczas gdy wszyscy inni skupiają się na zmniejszaniu amortyzacji obuwia biegowego i spłaszczaniu podeszwy celem zwiększenia kontroli Hoka idzie w zupełnie innym kierunku.

Już pierwsze spojrzenie na buty Hoka wywołuje uśmiech na twarzy. Wyraźnie przerośnięta podeszwa, jaskrawe kolory zwiastują dobrą zabawę i tak rzeczywiście jest. Zanim jednak powiem jak się w nich biega przypomnę, kto i dlaczego stworzył te buty.

Hoka nie jest wytworem marketingowym, butami, które mają się wpisywać we wzrastający trend biegania i budować sprzedaż jakiejś wielkiej korporacji obuwniczej. Hoka stworzył Nicolas Mermoud, francuz startujący w zawodach advanture racing. Wiedział dokładnie, czego brakuje i to właśnie stworzył.

Moje buty Hoka Hauka Acid, jaskrawe, ognisto czerwone, na początku robiły wrażenie sztywnych. Założenie ich zabrało mi chwilę dłużej niż moich poprzednich butów. Stopka leży w nich komfortowo ale bardzo ściśle. Nie jest to o dziwo problem, bowiem całość wykonania jest z przewiewnego, nic nie ważącego materiału i ma się wrażnie, że stopy smaga orzeźwiająca bryza podczas biegu.

Kolejnym punktem na plus są podeszwy - duże, szerokie i wysokie, wydają się przerośnięte i dziwaczne. W praktyce zapewniają świetną amortyzację, biega się lekko i wygodnie. Ja biegram głównie na asfalcie, a podczas treningu z Hoka czułem się jakbym był na leśnej ścieżce. Miękkość i elastyczność sprawia, że buty przy każdym kroku jakby wybijały na nas do góry, biegnie się w nich szybko i stabilnie.

Reasumując buty Hoka zdają egzamin, zapewniają komfort inny niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ta inność wciąga, chce się w nich biegać i rejestrować te różnice, warto spróbować, aby zobaczyć jak inaczej może wyglądać bieganie zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.
Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design