Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
sobota, 15 grudzień 2018                                                
 
   ›  Super samochody
   ›  Kultowe samochody
   ›  Motocykle
   ›  Tuning
   ›  Bezpieczeństwo
   ›  Formuła 1
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plMotoryzacjaSuper samochody
dd @ 2016-10-03 › 11:54:45Źródło: dd
 SEAT IBIZA - dynamiczna i oszczędna

Seat Ibiza to jeden z flagowych modeli hiszpańskiego producenta wytwarzany od ponad trzydziestu lat. To także wielki przebój, który łączy w sobie praktyczność, atrakcyjny sportowy wygląd, oszczędność i sprawdzoną, niemiecką technologię, opracowaną przez inżynierów Volkswagena.

Do tego dochodzi jeszcze bardzo bogate wyposażenie, które zaskakuje w samochodzie klasy B. Przykładem mogą być przednie reflektory wykonane w całości w oszczędnej technologii LED. Do tej pory takie rozwiązania były stosowane jedynie w samochodach klasy wyższej średniej i w autach luksusowych. A to nie wszystko, albowiem Ibiza może pochwalić się także bogatym wyposażeniem w dziedzinie bezpieczeństwa, wieloma systemami multimedialnymi, a także szeregiem systemów, które wspomagają pracę kierowcy. To między innymi układ rozpoznający zmęczenie kierowcy, asystent parkowania ułatwiający manewrowanie autem na ciasnych miejscach parkingowych, jak również hamulec pokolizyjny, który dba o to, aby zminimalizować uszkodzenia po wypadku. Na pokładzie nowoczesnego auta nie mogło także zabraknąć systemów informacyjno rozrywkowych. W Ibizie ich sercem jest pięciocalowy monitor dotykowy, umieszczony w środkowej konsoli. Dodatkowo auto może być wyposażone w drugi wyświetlacz o przekątnej 3.5 cala.

Czwarta generacja hiszpańskiego przeboju

Seat Ibiza produkowany jest od 2008 roku w Hiszpanii. Sportowy, bardzo atrakcyjny wygląd samochodu, to dzieło projektanta Luca Donckerwolke, który znany jest z pracy przy projektowaniu najsłynniejszych sportowych autach świata. W 2015 roku wygląd auta został odświeżony, tak samo jak wyposażenie jego kabiny (zwłaszcza w dziedzinie multimediów) oraz jednostki napędowe (obecnie wszystkie spełniają normy Euro 6).

Dynamika i oszczędność

Seat Ibiza udowadnia, że współczesny samochód może być równocześnie dynamiczny i oszczędny. Auto może dawać przyjemność z jazdy i nie „męczyć się” podczas jazdy po autostradzie, a równocześnie może zaskakiwać bardzo niskim spalaniem. W przypadku Seata jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych jednostek napędowych, produkowanych przez koncern Volkswagen.

Najbardziej oszczędne są oczywiście silniki wysokoprężne. Najmniejsza jednostka 1.4 TDI oferuje moc 90 koni mechanicznych. Średnio zużywa ona mniej niż pięć litrów oleju napędowego na sto kilometrów. Dzięki niej Ibiza może być niezwykle tania w utrzymaniu. Równocześnie auto nie będzie zbyt dynamiczne.

Jeśli kierowcy zależy na dynamice, może wybrać oszczędny, mocny silnik Eco TSI, na przykład litrowy o mocy 110 koni mechanicznych. Jednostka ta dodatkowo współpracuje z układem Start Stop, który pozwala oszczędzać paliwo w czasie jazdy po mieście. Ibizę można także uzbroić w silnik o mocy 150 KM, który sprawi, że pojazd będzie niezwykle dynamiczny. I dalej będzie można liczyć na niewielkie spalanie.

Nawet najbardziej dynamiczny i najmocniejszy silnik, jaki został zamontowany pod maską Ibizy w wersji Cupra (benzynowa jednostka 1.8 TSI o mocy 192 KM) średnio zużywa zaledwie 5,9 l/100 km.

Seat Ibiza po raz kolejny udowadnia, że auto może być dostosowane do każdej grupy odbiorców – może być bardzo oszczędne i mniej dynamiczne, bardzo dynamiczne i mniej oszczędne, albo równocześnie dynamiczne i oszczędne. I to jest klucz do serca klientów.
Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design