Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
sobota, 15 grudzień 2018                                                
 
   ›  Męski sport
   ›  Wyzwania
   ›  Trener 4 men
   ›  Fitness
   ›  Dieta i odżywianie
   ›  Tata z klasą
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plZdrowie i SportEncyklopedia zdrowia
dd @ 2016-10-20 › 11:03:40Źródło: dd
 O witaminie D z męskiego punktu widzenia

W zasadzie wszystko można oceniać z męskiego punktu widzenia. Także witaminy. Pod tym względem witamina D nie będzie żadnym wyjątkiem. A nawet wręcz przeciwnie: jest to w pewnym sensie szczególna witamina, chroniąca dość istotny atrybut męskości.

Być może nie należysz do fanów kulturystyki i nie czujesz potrzeby, by Twój szkielet dźwigał przesadnie wielką masę mięśni. Być może nie odczuwasz także pragnienia popisywania się mistrzowskim opanowaniem sportów walki, czy innych ewolucji akrobatycznych. Odłóżmy więc na bok ekstremalne wyzwania i sprecyzujmy istotę zagadnienia: każdy szanujący się mężczyzna powinien dbać o sprawność fizyczną. Przynajmniej w jakimś przyzwoitym stopniu. Z tą tezą nie da się walczyć, dlatego niech nikt nawet nie próbuje.

I tu dochodzimy do sedna, czyli do witaminy D. Obok całej gamy dobroczynnych wpływów na organizm, odpowiada ona bowiem za sprawność mięśni, przyrost tkanki mięśniowej i ogólnie za tężyznę fizyczną. Jeżeli w organizmie zaistnieje niedobór witaminy D, to nie pomogą żadne treningi, gdyż najzwyczajniej po niewielkim nawet wysiłku będziemy padać ze zmęczenia. To oczywiście nie są jedyne właściwości tej witaminy, ponieważ ma ona istotny udział w prawidłowej budowie tkanki kostnej (w tym zębów), a także wspomaga układ nerwowy i układ krążenia. Ma też dodatni wpływ na komórki szpiku kostnego, stymuluje regenerację wątroby oraz w dość znacznym stopniu zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych. Czy w ogóle da się żyć bez witaminy D? Odpowiedź jest oczywista: nie da się.

Skąd więc czerpać witaminę D? Pewną jej ilość organizm jest w stanie wyprodukować sobie sam w procesie biofotosyntezy. Tu trzeba jednak zaznaczyć, że zwierzęta radzą sobie z tym lepiej niż ludzie. Trzeba więc sięgnąć po witaminę z zewnątrz. Jest jej sporo w rybach, bardzo dużo w tranie, a niektóre produkty spożywcze (m.in. margaryny, płatki śniadaniowe) są nią wzbogacane. Utrzymywanie prawidłowo zbilansowanej diety jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale też jest to niełatwe.

Z pomocą przychodzą suplementy diety, do których należy preparat Witamina D3 firmy Aliness. Warto zaznaczyć, że w przypadku tego produktu cholekalcyferol (czyli właśnie witamina D3) pozyskiwany jest z lanoliny, a więc pochodzi z naturalnego źródła. Równie naturalne jest wypełnienie kapsułki, gdyż użyto tutaj oleju kokosowego. W efekcie daje to łatwo przyswajalną witaminę D, dzięki której każdy mężczyzna… będzie normalnym, sprawnym mężczyzną. Po prostu.
Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design