Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
sobota, 15 grudzień 2018                                                
 
   ›  Męski sport
   ›  Wyzwania
   ›  Trener 4 men
   ›  Fitness
   ›  Dieta i odżywianie
   ›  Tata z klasą
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plZdrowie i SportEncyklopedia zdrowia
dd @ 2016-10-21 › 13:47:57Źródło: dd
 Zatrzymaj włosy jak najdłużej - o przyczynach i przeciwdziałaniu nadmiernemu wypadaniu włosów u mężczyzn

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, zwane także łysieniem typu męskiego. Dotyczy ono przeciętnie co trzeciego mężczyzny w wieku między 25. a 40. rokiem życia i około 60% mężczyzn w wieku 50 lat. Aby skutecznie zatrzymać postęp wypadania włosów, jak najwcześniej powinno się rozpocząć działania profilaktyczne.
Męski problem: łysienie


Tak jak wiele jest czynników wpływających na cykl wzrostu, spoczynku i ponowny wzrost włosów,
tak wiele jest również elementów, które te cykle mogą zaburzyć. Częstą przyczyną nadmiernej utraty włosów jest łysienie androgenowe, zwane także łysieniem typu męskiego.

Łysienie androgenowe u mężczyzn najczęściej objawia się stopniową utratą włosów w obszarze skroni, po pewnym czasie uwidaczniając się także w centralnej części głowy. Obszar pozbawiony włosów z czasem powiększa się, prowadząc ostatecznie do zachowania włosów jedynie w tylnej, potylicznej części głowy.

Istnieje jeszcze wiele innych typów łysienia, które jednak najczęściej mają charakter przejściowy. Czynnikami wywołującymi utratę włosów są choroby o podłożu autoimmunologicznym (łysienie plackowate), przebyta chemio lub radioterapia (łysienie anagenowe), wysoka gorączka czy wstrząs pourazowy (łysienie telogenowe), zmiany hormonalne, ale także stres, dieta uboga w składniki odżywcze czy przyjmowanie niektórych leków.Zależnie od przyczyny, nadmierne wypadanie włosów spowodowane jest ich niewystarczającym odżywieniem lub niedoborami witamin i mikroelementów, często powiązane jest z nadmiernym łojotokiem i ze stanem zapalnym skóry głowy.
Przeciwdziałanie łysieniu - najskuteczniejsza prewencja

W wielu przypadkach, wypadanie włosów postrzegane jest jako nieuleczalna dolegliwość, z którą trzeba się pogodzić. Tym czasem istnieje wiele środków skutecznie zapobiegających nadmiernej utracie tego męskiego atrybutu urody.
Postęp wypadania włosów w przypadku łysienia typu męskiego najłatwiej zatrzymać we wczesnym jego stadium, kiedy nie doszło jeszcze do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych.

Najlepiej podejść do tego problemu w sposób kompleksowy poprzez:

- zablokowanie przemiany testosteronu w dihyrotestosteron (DHT)
- wzmocnienie mieszka włosowego poprzez poprawę jego ukrwienia i odżywienia
- ograniczenie wydzielania łoju

Innowacyjnymi produktami, podchodzącymi kompleksowo do problemu wypadania włosów typu męskiego, których skuteczność w hamowaniu wypadania włosów potwierdzona została w badaniach aplikacyjnych jest linia produktów dermena® men, do której należą: kuracja w ampułkach dermena® men, lotion dermena® men i szampon dermena® men.

Troszcząc się o swoje włosy wystarczy pamiętać o codziennych, zdrowych nawykach. Chcąc uchronić się przed nadmiernym wypadaniem włosów należy unikać sytuacji stresowych, nie przeciążać włosów stylizacjami, dbać o zrównoważoną, bogatą w witaminy i składniki odżywcze dietę, do codziennej pielęgnacji włosów stosować preparaty wzmacniające, przeciwdziałające nadmiernemu ich wypadaniu.

Więcej informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji włosów znajduje się na stronie www.dermena.pl

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design