Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
środa, 12 grudzień 2018                                                
 
   ›  Męski sport
   ›  Wyzwania
   ›  Trener 4 men
   ›  Fitness
   ›  Dieta i odżywianie
   ›  Tata z klasą
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plZdrowie i SportWyzwania
dd @ 2017-01-05 › 13:39:20Źródło: dd
 SEZON RED BULL AIR RACE 2017 WYSTARTUJE HISTORYCZNYM 75. WYŚCIGIEM

Pierwszy przystanek w kalendarzu Red Bull Air Race na 2017 rok odbędzie się 10-11 lutego w Abu Dhabi. Przy tej okazji oficjalne Mistrzostwa Świata obchodzić będą kilka szczególnych momentów w swojej historii: dziesiąty sezon rywalizacji, dziesiąty z rzędu przystanek inauguracyjny w Abu Dhabi oraz diamentowy 75. wyścig po upragniony tytuł. W ramach wyścigu zmierzą się także pretendenci do klasy Master podczas Challenger Cup. W stawce po raz kolejny wystartuje Polak, Łukasz Czepiela.

Podczas gdy pierwszy mistrz świata z Niemiec szykuje się do walki o obronę tytułu, Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race są już gotowe do świętowania aż trzech przełomowych momentów nad lśniącymi wodami Zatoki Perskiej w Abu Dhabi w dniach 10-11 lutego 2017 roku. Pełny kalendarz Red Bull Air Race zostanie podany do wiadomości publicznej w styczniu.Uwagę wszystkich rywalizujących pilotów z pewnością skupi na sobie Matthias Dolderer. Na inauguracyjnym przystanku sezonu 2016 Niemiec wylądował na podium, rozpoczynając w ten sposób drogę do pierwszego mistrzowskiego tytułu w karierze. Zapewnił go sobie już na siódmym przystanku – nikomu wcześniej nie udało się sięgnąć po koronę jeszcze przed finałową odsłoną sezonu.

Tegoroczne plany mistrza spróbuje pokrzyżować między innymi Matt Hall. Australijczyk dwa lata z rzędu kończył rywalizację na drugim miejscu, więc w sezonie 2017 zrobi wszystko, aby w końcu wznieść się na sam szczyt. Detronizacja Dolderera będzie wspólnym celem 13 najlepszych zespołów
z pięciu kontynentów.

To wspaniałe, że możemy rozpocząć nasz dziesiąty sezon historycznym 75. wyścigiem i nie mogę sobie wyobrazić lepszej scenerii niż Abu Dhabi, które słynie z pasji do najwyższej klasy sportów motorowych i gości nas na swoim terenie już od dekady” – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Po dominacji Dolderera w 2016 roku, w tym sezonie każdy zespół już od początku będzie chciał mocno zaznaczyć swoją obecność, więc przygotowania strategiczne i techniczne są bardzo intensywne. Wyścig z pewnością będzie wyjątkowy – nawet dla doskonale znających się na rzeczy fanów z Emiratów”.„10-letnie partnerstwo Abu Dhabi z Red Bull Air Race to jedna z najsilniejszych relacji w naszym sportowym portfolio. Nowa czteroletnia umowa na przeprowadzenie inauguracyjnego przystanku sezonu umacnia naszą wizję współpracy z najlepszymi organizacjami i zapewniania globalnym odbiorcom wysokiej jakości treści medialnych. Ma to także kluczowe znaczenie dla rozwoju i wzrostu gospodarczego w stolicy. Widok samolotów Red Bull Air Race na tle wspaniałej promenady Corniche w Abu Dhabi stanowi jedno z najlepszych wydarzeń w sportowym kalendarzu ZEA – w lutym z radością ponownie powitamy pilotów i fanów sportu”
– powiedział Jego Ekscelencja Aref Al Awani, sekretarz generalny Rady Sportu Abu Dhabi.

Dodatkowych emocji dostarczą nowi piloci klas Master oraz Challenger, którzy mogą wprowadzić spore zamieszanie w rankingu.


Więcej informacji oraz materiały do pobrania na stronach:

www.redbullairracenewsroom.com
www.redbullairrace.com


MISTRZOSTWA ŚWIATA RED BULL AIR RACE
Stworzone w 2003 roku, ale oficjalnie uznane za podniebne Mistrzostwa Świata w 2005 roku, zawody Red Bull Air Race gromadzą miliony fanów na całym świecie. W ramach tej najszybszej serii w świecie sportów motorowych, 14 najlepszych pilotów rywalizuje w wyścigach łączących prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, najzwinniejsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów o wysokości 25 metrów. W 2014 roku wprowadzono konkurs Challenger Cup, który umożliwia młodym talentom zapracowanie na awans do klasy mistrzowskiej Red Bull Air Race.


Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design