Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
środa, 12 grudzień 2018                                                
 
   ›  Consigliere
   ›  Rozwój osobisty
   ›  Kreowanie wizerunku
   ›  E- Biznes
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plSkazany na SukcesConsigliere
dd @ 2017-01-27 › 13:23:17Źródło: dd
 Dlaczego korzystamy z aplikacji?

Z badania przeprowadzonego przez Google we współpracy z Ipsos MediaCT wynika, że przeciętny użytkownik ma w swoim smartfonie zainstalowanych około 36 aplikacji. Ale tylko jedną na cztery wykorzystuje na co dzień. Które cieszą się największym powodzeniem i dlaczego?

ROZRYWKA I ZAKUPY


Aby dowiedzieć się, dlaczego użytkownicy smartfonów pobierają aplikacje i jak z nich korzystają, Google przeprowadził wraz z Ipsos MediaCT badanie na grupie prawie 8,5 tysiąca osób w wieku od 18 do 64 lat.
Wynika z niego, że na co dzień najchętniej używamy aplikacji społecznościowych (68 proc.) i gier (46 proc.). Popularne są też te związane z rozrywką (33 proc.) i zakupowe (19 proc.). Na to, co pobieramy, największy wpływ mają rekomendacje znajomych, ale też cena. Większość użytkowników uważa, że aplikacje powinny być bezpłatne.

INTUICYJNE I PRZYJEMNE

Ułatwiają życie, są proste w obsłudze, atrakcyjne graficznie i systematycznie udoskonalane – to kryteria, które w głównej mierze decydują o tym, czy chcemy korzystać z danej aplikacji. Wszystkie te cechy spełnia SkyCash, czyli system płatności mobilnych, za którego pomocą możemy wykonać szereg transakcji: kupić bilety miejskie i kolejowe, zapłacić jednym kliknięciem rachunki czy wypłacić gotówkę z bankomatu tylko przy użyciu telefonu.

SZYBCIEJ I WYGODNIEJ

Jednak usługą, z której najchętniej korzystają użytkownicy aplikacji SkyCash jest mobiParking. Dzięki niej, za parkowanie w płatnej strefie zapłacimy w kilka sekund, bez konieczności szukania parkometru, rozmieniania pieniędzy, przewidywania, jak długo zajmie nam sprawa, którą mamy do załatwienia na mieście (bo po skończonym parkowaniu po prostu wciskamy przycisk „stop” w aplikacji). mobiParking działa już w ponad 50 miastach Polski.

Badanie przeprowadzone przez Google i Ipsos MediaCT dowodzi, że z aplikacji na naszym smartfonie spędzamy średnio godzinę dziennie. Aż połowa z nas używa ich do zapłacenia za coś: czy to za zakupy w sklepie internetowym, bilety lotnicze czy inne usługi. Oznacza to, że poza aspektem rozrywkowym, bardzo ważne jest dla nas to, jakie możliwości (oszczędność czasu, energii, nerwów) daje nam dana aplikacja. SkyCash i usługa płacenia za parking bez podchodzenia do parkometru to niewątpliwie jedno z rozwiązań mocno ułatwiających życie, szczególnie mieszkańcom większych miast. Zaletą aplikacji jest jednak również to, że za jej pomocą można załatwić wiele innych spraw, a wszystkie transakcje są w pełni bezpieczne. Więcej informacji na www.skycash.com.

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design