Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
sobota, 15 grudzień 2018                                                
 
   ›  Męskie zabawki
   ›  Miasta świata
   ›  Męska rzecz
   ›  Rozerwij się!
   ›  Kartka z kalendarza
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plMęski ŚwiatRozerwij się!
dd @ 2017-12-02 › 20:31:32
 Twórcy muzyki elektronicznej – TOP 4 Twórcy muzyki elektronicznej – TOP 4

Muzyka elektroniczna coraz szybciej się rozwija, zyskując nowych fanów. Ma już tak wiele odmian, że trudno ją szufladkować. Nie od dziś jednak wiemy, że muzyki lepiej słuchać niż próbować ją zamykać w jakiekolwiek ramy. Dlatego też polecamy odpalić ulubiony kanał muzyczny, np. Beats Music czy Dezzer Music, aby posłuchać różnych odmian i wykonawców z różnych lat – od klasyki po współczesność. Poniżej podpowiadamy, co jest warte uwagi.

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy różnych muzyków – DJ-ów obecnie podbijających świat i listy przebojów, kultowych artystów sprzed kilkudziesięciu lat, a także multiinstrumentalistów wykonujących po prostu świetną muzykę, bez względu na jej rodzaj. Oto nasz top 4 – zachęcamy do odpalenia Beats Music Beats Music lub Tidala i posłuchania!

1. Vangelis

Jako pierwszy wirtuoz syntezatorów na naszej liście pojawia się Vangelis. Jego twórczość jest ponadczasowa i chętnie słuchana nawet dzisiaj. Tworzy muzykę elektroniczną, ale także ścieżki dźwiękowe do filmów. Na swoim koncie ma zresztą Oscara! Polecamy odpalić Beats Muic czy Spotify, aby odnaleźć albumy „China”, „Spiral” czy „Blade Runnera”. Mimo różnorodnej twórczości wydał także „Greatest Hits”, jeśli ktoś woli drogę na skróty!

2. Moby

Ostatnio jakby mniej popularny, gdyż nastąpił wysyp talentów, ale nie wolno o nim zapominać. Moby ma ogromny wkład w rozwój i spopularyzowanie muzyki elektronicznej. Komponuje, śpiewa, a także pracuje jako producent muzyczny. Łączy te zadania z powodzeniem, gdyż jest ponadto multiinstrumentalistą! Swój pseudonim zapożyczył oczywiście ze słynnej powieści „Moby Dick”…

W karierze z pewnością znacznie mu pomogło zmiksowanie soundtracka do słynnego „Miasteczka Twin Peaks”. Odniósł wtedy ogromny sukces, a na fali popularności wziął udział w licznych ważnych projektach. Ma na swoim koncie także muzykę do Jamesa Bonda, którą Wam polecamy. Włączcie od razu jego solowe albumy, m.in. „Everything is Wrong”.

3. Aphex Twin

Na pewno znacie Depeche Mode, a Aphex Twin? Tworzyli w tym samym czasie… Brytyjski kompozytor Richard David James wybrał bardzo futurystyczne brzmienie. Czuł psychedeliczny ambient, który może nie do każdego przemówi. Mimo to miał ogromny wpływa na muzykę elektroniczną, a wielu współczesnych muzyków wymienia go jako jedną ze swoich najważniejszych inspiracji. Warto poświęcić kilka wieczorów, aby wsłuchać się w jego kompilacje i albumy studyjne.

4. Björk

W naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć kobiety! Björk, najsłynniejsza islandzka wokalistka i autorka tekstów, znana jest na całym świecie. Karierę rozpoczęła już w wieku 11 lat, gdy uczyła się grać na fortepianie. Ma niezwykle oryginalną barwę, ale także osobowość, co z pewnością pomogło jej w karierze. Znakomicie śpiewa i interpretuje, o czym możecie się przekonać, słuchając m.in. „Homogenic” z 1997 roku czy „Vulnicurę” z 2015. Jej koncerty zaś to prawdziwe show!
Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design