Ustaw jako stronę domowąDodaj stronę do Ulubionych
   Szukaj  
  
wtorek, 11 grudzień 2018                                                
 
   ›  Męskie zabawki
   ›  Miasta świata
   ›  Męska rzecz
   ›  Rozerwij się!
   ›  Kartka z kalendarza
›  Gift Guide
   ›  Sagio.pl
›  Pogoda
›  Horoskop
›  Kontakt
›  Newsroom
›  Konkursy
     Mężczyzna All4Men.plMęski ŚwiatRozerwij się!
dd @ 2018-01-03 › 22:00:28Źródło: dd
 Gra u bukmachera - stop uzależnieniu

W Polsce zakłady bukmacherskie stały się popularne w latach 90 - tych ub. w. Typowanie poszczególnych wydarzeń sportowych szybko zyskało rzeszę miłośników tego rodzaju rozrywki.


Zakładami bukmacherskimi interesują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety - te jednak są w zdecydowanej mniejszości (około 4%). Na przestrzeni lat obraz stawiającego zakłady uległ wyraźniej zmianie, nie dominują już starsi mężczyźni. Obecnie klientami firm bukmacherskich są mężczyźni w przedziale wiekowym 25 - 34 lata, z których ponad 70% pracuje zawodowo. Graczy bezrobotnych jest 3%.

Według przeprowadzonych badań IQS, wśród płatnych gier, największe emocje towarzyszą zakładom bukmacherskim (m.in. wyprzedziły gry oraz loterie organizowane przez Totalizator Sportowy). Listę legalnych bukmacherów można sprawdzić m.in. tutaj legalsport.pl/legalni-bukmacherzy/legalni-bukmacherzy-w-polsce-lista/lista-legalnych-bukmacherow

Mimo że grający w większości przypadków przekonują, że to tylko rodzaj zabawy, hobby, niewpływające na ich sytuację finansową - u sporej grupy graczy pojawiły się problemy z kontrolowaniem budżetu. Jak ostrzegają specjaliści, granica pomiędzy zabawą, a uzależnieniem jest w zakładach bukmacherskich i nie tylko w nich, bardzo cienka. Spore wygrane i związane z tym dobre samopoczucie, pobudzają do kolejnych zakładów o coraz to większe stawki - to już jest początek uzależnienia.

Nie małym przyczynkiem do popadnięcia w uzależnienie są promocje, jakie oferują zakłady bukmacherskie, które mają na celu zwabić klienta (m.in. zwrot pieniędzy za niektóre nietrafione zakłady czy dodatkowe środki).

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych z 2009 roku, do zakładów bukmacherskich wstęp mają jedynie osoby pełnoletnie. W temacie bezpieczeństwa graczy - legalni bukmacherzy mają obowiązek zatwierdzonego przez Ministerstwo Finansów zatwierdzonego regulaminu odpowiedzialnej gry, w którym znajdują się obostrzenia dotyczące mechanizmów kontroli gier i działań w ramach odpowiedzialnej gry.
Uzależnienie od stawiania zakładów bukmacherskich należy do uzależnień behawioralnych (zespołem objawów związanych z utrwalonym, wielokrotnym powtarzaniem określonej czynności bądź grupy czynności w celu uzyskania takich stanów emocjonalnych jak m.in. przyjemność, euforia).

Należy pamiętać, że uzależnienie to choroba, która odbija się na całym organizmie. Do pierwszych symptomów somatycznych zalicza się wyczerpanie oraz stres. Ponadto m.in. zaburzenia lękowe, depresja, kłopoty ze snem, ból głowy i mięśni.

Nałogowi gracze pomoc mogą znaleźć dzwoniąc na bezpłatne infolinie, gdzie z radą czekają fachowcy. Ponadto w każdym większym mieście istnieją poradnie. Dobrze jest też zasięgnąć porady psychologa bądź psychiatry, który zajmuje się tego typu problemami.
Gracz musi sobie zdawać sprawę, że każdy rodzaj gry płatnej, w tym zakłady bukmacherskie oprócz przyjemności grania i wygranej - niosą także ryzyko popadnięcia w uzależnienie. Dlatego tak istotne jest, aby udostępniać mu narzędzia, które pomogą mu kontrolować grę, a gdy zacznie grać problemowo, powinien wiedzieć, gdzie może zwrócić się o pomoc.

Jak mówią specjaliści, do rozrywki w rodzaju zakładów bukmacherskich należy podchodzić z rozwagą oraz dystansem. Jedynie zdrowy rozsadek może uchronić przed przykrymi konsekwencjami.

Autor:
Komentarz:
Wpisz swoje imię:

Podaj adres e-mail:

Najlepszy film o seryjnych mordercach?
Milczenie owiec
Z piekła rodem
Siedem
Zodiak
Kolekcjoner kości
inny?

 
Start | Reklama | Polityka prywatności | Mapa strony | Kontakt
Copyright © 2006 by All4men.pl - Wykonanie: CN Design and Necon Design